Türkiyenin En Kapsamlı Kuaför Eğitim ve Paylaşım Platformu
Üyelik Giriş Yap | Üye Ol | Şifrem Neydi | Canlı Destek Facebook
Kategoriler
Ençok Okunanlar
Son 3 ay içinde okunanlar!
İstatistikler
Üst Kategori 2
Alt Kategori 4
Toplam Haber 232
Toplam Yorum 119
Toplam Gösterim 644003
Acaba Saçımı Nasıl Kestirmeliyim?
Okuma : 8140
Yazan : Bayram Tunakara
Tarih : 27.07.2008 01:16:33
Kategori : Yurttan Haberler
Önceki Sonraki
Acaba Saçımı Nasıl Kestirmeliyim Sizin yüzünüz hangisine uyuyor Yuvarlak yüz mü yoksa Kare Dikdörtgen Üçgen Ters üçgen ya da Baklava yüz mü Saç kestirmek her zaman heyecan vericidir Çünkü her ne kadar bir model beğenip kuaför koltuğuna öyle otursak da sonuç daima merak edilir Ama önemli olan yüzümüz…Acaba Saçımı Nasıl Kestirmeliyim?
 

 
 
Sizin yüzünüz hangisine uyuyor? : Yuvarlak yüz mü, yoksa, Kare, Dikdörtgen, Üçgen Ters üçgen ya da Baklava yüz mü?
 
 
 Saç kestirmek her zaman heyecan vericidir. Çünkü her ne kadar bir model beğenip kuaför koltuğuna öyle otursak da sonuç daima merak edilir. Ama önemli olan yüzümüzün şekline göre bir model seçmek. Gerisi iyi bir kuaförün sihirli parmaklarına kalıyor.
 
 04 Mart 2007 Pazar Istanbul - Saçınızı kestirmek istiyorsunuz, aklınızda çok güzel bir model var ve içinizde de bir endişe: Acaba bu saç modeli bana yakışır mı?
 
 Endişenizi ortadan kaldırmanın en kolay yolu yüz şeklinizin nasıl olduğuna karar vermek ve ona göre bir model belirlemek. İşte size yüz şeklinize göre saç modelleri...
 
 Yuvarlak yüz
 
 Dengeli yumuşak bir yüz yapısıdır. Suratta değişiklik yapmaz. Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikâyetçi iseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olup, yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.
 
 Kare yüz
 
 Kare yüz yapısı da yuvarlak yüz gibi dengelidir. Sertlik ön plandadır. Kare bir yüze saç kesimi yaparken eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı yine kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak, dengelemek istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz. Bunu yaparken saçınıza yuvarlak bir kesimli kâkül ve şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.
 
 Dikdörtgen yüz
 
 Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Eğer yüzünüzü biraz kısaltmak amacı ile kesim düşünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yaptırabilirsiniz. Şakak kemiğini örtecek şekilde kesilen kesimler ile dengeli, uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.
 
 Ters üçgen yüz
 
 Surat yapısını tamamen değiştirebilen yüz şeklidir. Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak mümkündür. Makyaj için ise en elverişli yüz biçimidir. Kişileri çok enerji dolu gösteren bu yüz şekline eğer yüz biçimini değiştirmeden daha bir güçlülük katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek, saç tepesine yoğunluk vererek kesilen saç modellerini tercih etmelisiniz. Ama kendinize biraz dengeli, uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesi vermek istiyorsanız tam tersi enselerde daha çok yoğunluğu olan ve saçın tepesine doğru yoğunluğu azaltılmış saç modellerini tercih etmelisiniz.
 
 Üçgen yüz
 
 Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Kişileri enerjisi zayıflamış ve yorgun gösterir. Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemelisiniz. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru yoğunluğu arttırarak yaptırabilirsiniz. Küçük kare kesimler yaptırabilirsiniz.
 
 Baklava yüz
 
 En meşhur yüz biçimidir. Bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kâküllü modelleri uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza, kilonuza ya da yüzünüzde nerenin ön planda, nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.
 
 Kaynak:profilo.com.tr

Yorumlar 0
Copyright
Bugün : 387 - 994 - 1380 | Dün : 1 - 1 - 2 | Toplam : 765830 - 2211827 - 2977082 | Üyeler : 0 - 22623 | Online : 0 - 9

Istatistikler | Neler Yaptik | Hakkimizda | Iletisim | SiteMaps | Rss
2oo5-2o15 © Copyright Kuaforlerimiz.Com Turkiyenin kuaför eğitim Portalı
C.C.P. Sürüm 4.0
Hizli Sohbet